۹:۱۳:۱۳ - یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
با طرح نو :
اژدهای فاشیسم هنوز بیدار است
واکنش ها به دنبال درج مطلب توهین آمیز و هدفدار در روزنامه‌ طرح نو ؛ مدیرمسئول روزنامه،اشتباه کردیم! فعالین مدنی : باید توقیف شود.

بدنبال توهین آشکار و هدفدار روزنامه طرح نو که گفته میشود سر دبیر و نویسنده مطلب توهین آمیز فردی بنام امیرعلیزاده  از وابستگان به  جوادطباطبائی معلوم الحال واکنشهای مختلفی از سوی فعالان مدنی، قبل وبعداز عذرخواهی  مدیرمسئول این روزنامه صورت گرفته است

مدیر مسئول طرح نو اظهارداشت  اشتباه کردیم و از مردم عذرخواهی می‌کنیم/ روزنامه‌نگار درج کننده مطلبِ “هفت خوان رستم” اخراج شد!

 

ربانی مدیرمسئول گفت: روزنامه نگار از روی ناآگاهی و در اشتباهی غیرعمدی !!! اقدام به درج مطلبی برگرفته از شاهنامه نموده است و ما از این بابت عذرخواهی می‌کنیم.

 

روزنامه طرح نو در تاریخ سی‌ام تیرماه طی مطلبی با تیتر “هفت خوان رستم” داستانی را از شاهنامه روایت کرده بود که در آن کلماتی ناخوشایند نژاد پرستانه به کار برده شده بود.

 

 

tarhe no1

محمدرضا ربانی در گفت‌وگو یی با بیان اینکه ما اشتباه خود را می‌پذیریم و از مردم عذرخواهی می‌کنیم، اظهار داشت: زمانی که این روزنامه به تکثیر رسید بنده در تبریز حضور نداشتم و متاسفانه مطالب قبل از اینکه به نظر من برسد به چاپ رسیده بود.نشریه‌ی «طرح نو» یک سال ونیم پیش  تبدیل به روزنامه شده است

 

وی افزود: زمانی که از موضوع مطلع شدم در اولین اقدام، روزنامه‌نگار درج کننده مطلب را اخراج کردم چراکه خبرنگاری که به این گونه حساسیت‌ها توجهی نداشته باشد و چنین نوشته‌هایی را منتشر نماید دیگر باید روزنامه نگاری را کنار بگذارد.

 

مدیرمسئول روزنامه طرح نو با ابراز تاسف از اتفاق رخ داده، ابراز کرد: بنده خودم یک تُرک هستم و توهین به آذربایجانی‌ها برایم قابل قبول نیست؛ داستان منتشر شده برگرفته از شاهنامه فردوسی بوده است که برخی از کلمات آن در اقدامی ناشیانه تغییر داده شده و حساسیت برانگیز شده است.

 

وی توضیح داد: امیدوارم مردم ما را ببخشند و عذرخواهی ما را قبول کنند؛ در فضای فعلی که امنیت همسایگان ما مختل شده است نباید اجازه دهیم عده‌ای سودجو با ابزار کردن این اشتباه غیرعمدی از آب گل آلود ماهی بگیرند.

 

به نظر می‌رسد بعد از ماجراهایی مانند فیتیله و هزینه‌های معنوی و خسارات اجتماعی که مترتب می شود دیگر جای هیچ گونه بی دقتی و بی ملاحظگی برای مسئولین رسانه ها باقی نگذارده باشد و امید است ما دیگر شاهد تکرار چنین وقایع تلخی نباشیم.

 

 

گفته میشود روزنامه طرح با سایت تفرقه افکن آذری ها ونویسنده تحریف تاریخ آذربایجان (جوادطباطبائی ) ارتباط تنگا تنگ دارند

گفته میشود روزنامه طرح با سایت تفرقه افکن آذری ها ونویسنده تحریف تاریخ آذربایجان (جوادطباطبائی ) ارتباط تنگا تنگ دارند

 

 

این درحالیست که  پس از انتشار مطلب توهین آمیز روزنامه طرح نو به سردبیری امیر علیزاده،  در فضای مجازی واکنشهائی تحت عنوان توهین به ملت تُرک منتشر گردید که جریحه‌دار شدن احساسات آذربایجانی‌ها و اعتراضات آنان را در پی داشت.

 

 

Tarhe nov

 

 

ازسوئی  فعالین مدنی  معتقدند  ربانی برخلاف ادعایش خوداز پیروان خط مشی تفرقه افکنانه جوادطباطبائی است و امیرعلیزاده را با شناخت کافی بعنوان سردبیر خود انتخاب نموده بوده که وی نیز از وابستگان فکری بسیارنزدیک به جوادطباطبائی است.

 

اغلب فعالان مدنی  با  نژادپرست خواندن ربانی و امیر علیزاده سردبیر طرح نو روزنامه ی توهین کننده به ترک ها در کنار سید جواد طباطبایی تئوریسین نژاد پرستی  خواستارتوقیف روزنامه مذکور شده  و در بسیاری از کانالهای شبکه های اجتماعی اظهارداشته اندتا توقیف رسمی روزنامه به واکنشهای خودادامه خواهندداد.

 

متن مطلب توهین آمیزطرح نو  به این شرح است: 

 

 

 

 

80b06bdb_e02e_48df_9acd_8cc4dfdd2796 chichestkhabar89050

 

 

 

“پهلوان ایرانی در نبرد با تورانیان خطاب به افراسیاب می گوید ای تورک بدبخت گمنام آیا از نیروئی پهلوانان  ایرانیان آگاهی نداری؟ آز آن طرف رستم گفت آیا نمی دانی در جایی که من باشم نه لشگری می ماند و نه تاج و تختی؟ ما تورک ها را مرد نمیدانیم یکسره زنند. و تو ای ترک بدنژاد برای جنگ با مردان نساخته شده ای. برو مثل زنان پنبه و دوک دستت بگیر.”

 

این روزنامه  در آخر می گوید پهلوان تورک گفت ما روباه ها قبلا در جنگ ها  شیر بودیم…  و ترس وجودش را فرا گرفت و در پایان قید می کند این قصه ادامه دارد.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE