۱۰:۳۹:۲۸ - دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی
زیرساخت های آموزش زبان محلی در آذربایجان شرقی فراهم است
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اعلام اینکه مرکز تعلیم و تربیت کاربردی دو زبانه کشور در تبریز مستقر می باشد، گفت: زیر ساخت های آموزش زبان محلی در استان فراهم است.

جعفر پاشایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، تقویت زبان های محلی در مدارس را از جمله راهکارهای این مرکز اعلام و اظهار کرد: کودکان استان های دو زبانه در بدو ورود به مدرسه به مشکل بر می خورند بنابراین در مقطع پیش دبستانی برای آشنایی با زبان رسمی آموزش می بینند.
وی در ارتباط با اظهارات اخیر حجت الاسلام یونسی دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام مبنی بر تدریس زبان محلی در مدارس گفت: تاکنون ابلاغی به ما ارسال نشده است.
مدیرکل آموزش و پرورش ادامه داد: برای تبدیل به محتوای درسی باید آئین نامه ای از طرف سازمان آموزش برنامه ریزی درسی به استان ها ارسال شود.
پاشایی در پاسخ به اینکه در صورت ارسال آئین نامه به اداره کل آموزش آیا امکان تدوین و تدریس زبان محلی وجود دارد، گفت: ۱۰۰ درصد زیر ساخت های تدریس زبان محلی در استان فراهم است.
علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در جریان سفر هفته قبل رئیس جمهوری به استان آذربایجان غربی در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: دولت دستور داده که زبان های محلی کُردی و تُرکی در مناطقی که زبان اصلی مردم محلی این زبان هاست، در مدارس به دانش آموزان آموزش داده شود.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE