۸:۵۹:۴۴ - شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
نوقای تبریز یا اروپایی:
نسخه‌ جدید اندروید به نام نوقا
شرکت گوگل پس از بررسی واژه‌های گوناگون برای نامگذاری نسخه جدید اندرویدش اسم نوقا که نام نوعی شیرینی است را برای آن انتخاب کرد. از مجسمه اندروید نسخه Android 7.0 نیز در کنار چند تکه دکوری از این شیرینی پرده‌برداری شد. شرکت گوگل نسخه‌های پیشین اندروید را نیز با نام انواع شیرینی‌ها مانند کیت‌کت و غیره نامگذاری کرده بود. گفتنی است نوقا نام نوعی شیرینی است که در تبریز و کشور‌های اسپانیا و آسیای‌میانه درست می‌شود.

گوگل نام جدیدترین سیستم عامل خود را که پیش تر با نام اندرویدN اعلام شده بود،بالاخره انتخاب کرد.

 

سیستم عامل اندروید ۷٫۰ یا Nogat به زودی جایگزین سیستم عامل مارشمالو می شود اما نکته این داستان انتخاب یک شیرینی شبیه به نوقای تبریزی است که ظاهرا گوگل از نوعی شیرینی ساخته شده در جنوب اروپا اخذ کرده است و اینک به بحث و جدل میان ایرانی ها در فضای مجازی تبدیل شده است.

ظاهرا گوگل قصد داشت تا نوتلا را به جای اندروید ۷٫۰ جایگزین کند اما از آنجایی که با کپی رایت متعلق به شرکت شکلات سازی روبرو می شود، نام را بین کاربران به مسابقه گذاشت اما نوقای برگزیده شده نیز ظاهرا خیلی مورد استقبال شرکت کنندکان نبوده اما سرانجام از زیر پای آدمک گوگل در مونتین ویو در آمده است.(عکس زیر)

شیرینی های مشابه نوقای تبریز حتی در لبنان نیز موجود است و در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه نیز دیده می شود، اما اینکه آیا منظور مدیران گوگل نوقای تبریز بوده یا نوع اروپایی آن؛ قطعا کاربران ایرانی که دخیل در انتخاب نام نسخه جدید اندروید نبوده اند، نمی توانند نظر خود را به کرسی بنشانند و باید نظردهنده یا نظردهندگان اصلی را پیدا کرد و آنها بگویند که نام جدید را از کجا و چگونه اخذ کرده اند! چیزی که اینک دانستن‌اش برای کاربران ایرانی حیاتی شده و برای مدیران گوگل، کم اهمیت!

 

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE