۱۴:۱۱:۵۸ - یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
نجفی خبر داد
اجرای انتقال ۱۰۰۰ سکونتگاه حاشیه‌نشین از شهر تبریز
شهردار تبریز گفت: برابر مطالعات پنج‌ ساله، معضل حاشیه‌نشینی شهر تبریز، نیازمند جابه‌جایی ۳ هزار واحد مسکونی است که از این تعداد، یک هزار واحد، در دست اجرا است.

صادق نجفی اظهار داشت: از این یک هزار واحد، حدود ۲۲۰ واحد مربوط به انتقال حاشیه‌نشینان ارم است که احداث آن در آخرین مراحل تکمیلی بوده و همزمان با عید سعید فطر تقدیم شهروندان حاشیه‌نشین خواهد شد.

وی ادامه داد: مابقی این یک هزار واحد نیز هم‌اکنون در شهرک اندیشه تبریز با سرعت در حال اجرا است که پیش‌بینی می‌شود تا یک سال آتی به مراحل تکمیلی نزدیک شود؛ به این ترتیب، در یک چشم‌انداز مشخص، شاهد حرکت‌ مهمی در کاهش دغدغه حاشیه‌نشینی تبریز خواهیم بود.

شهردار تبریز با اشاره به تفاوت چشمگیر هزینه و درآمد شهر گفت: در دو سال گذشته، درآمد شهرداری از محل صدور پروانه ۳۵ میلیارد تومان و از محل تراکم مازاد حدود ۴٫۵ میلیارد تومان بوده، این در صورتی است که شهرداری تبریز ماهانه حدود ۳۷ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کند.

نجفی با اشاره به زلزله روز گذشته اظهار داشت: نیازمند اقدامات اساسی در مدیریت بحران هستیم که نخستین لازمه آن تحقق مدیریت واحد شهری برای هماهنگی بخش‌های مختلف تقویت ایمنی شهر است.

 

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE