۱۱:۱۸:۰۴ - شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
تبریز لرزان
جزییات زمین لرزه صبح امروز تبریز
زلزله: ساعت ۷:۵۸ با قدرت ۳٫۷ پس لرزه اول: ساعت ۸:۱۶ با قدرت ۱٫۴ پس لرزه دوم:ساعت ۸:۵۲ با قدرت ۱٫۷

مردم شهر تبریز صبح نخستین روز هفته خود را با لرزش های شدید زمین آغاز کردند، زلزله ای که بر اساس اطلاعات مرکز لرزه نگاری کشور ۳.۷ ریشتر قدرت داشته است.

این زمین لرزه ساعت ۷:۵۸ صبح امروز (شنبه) در عمق ۱۰ کیلومتری سطح زمین رخ داد و تکانه های آن در بسیاری از نقاط شهر تبریز و مناطق همجوار احساس شد.

گفتنی است بدنبال این زلزله که هنوز گزارشی در خصوص خسارت های احتمالی آن منتشر نشده است، موجب وحشت و نگرانی مردم تبریز شده و هم اکنون خیابان های این شهر شاهد حضور بسیاری از مردم و خانواده های تبریزی است.

****************

 

تا زمان این گزارش و براساس مرکز زلزله نگاری دانشگاه تهران ۲ پس لرزه ثبت شده است.

*********************

تکمیلی:

پژوهشگر زلزله و استاد دانشگاه تبریز منشا زلزله اخیر شهر تبریز را گسل شمال شهر تبریز دانست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛دکتر عبدالرحیم جلالی گفت:از منظر علمی نمی توان از وقوع لرزه های اخیر نتیجه گرفت که زلزله بزرگی در این شهر به وقوع خواهد پیوست.
وی با بیان اینکه هرچقدر زمان سپری شدن از وقوع آخرین زلزله ویرانگر زیاد باشد،احتمال وقوغ زلزله با شدت زیاد افزایش پیدا می کند افزود:آخرین زلزله ویرانگری که در تبریز آمده مربوط به ۲۳۷ سال گذشته می باشد ولی احتمال دارد که تا ۲۰۰ سال آینده زلزله بزرگ دیگری تبریز را نلرزاند.
جلالی خاطر نشان کرد:گسل تبریز به طول تقریبی ۱۵۰ کیلومتر در محدوه شهرستان های بستان آباد تا مرند قرار گرفته و از شمال شهر تبریز می گذرد.

گسل شمال تبریز؛منشا زمین لرزه تبریز عضو هیئت علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه تبریز تاکید کرد:مردمی که ساختمان هایشان را مطابق ضوابط لرزه ای ساخته شده است نباید نگران باشند و لزومی ندارد  از ترس زلزله  در پارک ها و فضای بیرون باشند.

زلزله خسارتی نداشته است
مدیرکل بجران استانداری آذربایجان شرقی نیر در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت:زلزله اخیر تبریز خسارتی نداشته است.

خلیل ساعی افزود:زمین لرزه ها ۳٫۷  و پس لرزه های ۱٫۴ و ۱٫۷ ریشتری  در ۸ کیاومتری شمال شهر تبریز ثبت شده اند.

بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشور پیش لرزه های ۱٫۸ و ۲٫۵ ریشتری دیروز ساعت ۱۰ و ۴۸ دقیقه وساعت ۳ و ۱۴ دقیقه بامداد روز گذشته  ثبت شده است.

گسل شمال تبریز؛منشا زمین لرزه تبریز

شایان ذکر است زلزله به بزرگی ۳٫۷ ریشتر صبح امروز شهر تبریز را لرزاند.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE