۱۰:۴۰:۰۳ - چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
شش هزار میلیارد ریال صرف اجرای سد و پایاپ سد خدا آفرین شد
فرماندار پارس آباد مغان از صرف شش هزار میلیارد ریال برای اجرای سد و پایاپ سد خدا آفرین خبر داد و پیشرفت فیزیکی این طرح را بیش از ۴۲ درصد ذکر کرد.

اکبر صمدی روز چهارشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع ، مجاری و تاسیسات آبی مغان گفت: با تکمیل این سد ۶۲ هزار هکتار از اراضی دیم به آبی تبدیل خواهد شد.
او افزود: با توجه به اتمام طرح پمپاژ فتحعلی باید با اراده جمعی و رفع موانع موجود به واگذاری اراضی به بهره برداران اقدام شود.
فرماندار پارس آباد همچنین با انتقاد از تغییر کاربری زراعی به باغ ها در سطح دو هزار هکتار، کشت باغ را در اراضی شیب دار مفید دانست و گفت: ۱۸ هزار هکتار از اراضی شیب دار طرح خدا آفرین برای ایجاد باغ ها پیش بینی شده است.
صمدی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه یک هزار و ۲۰۰ هکتار در اراضی شامات پارس آباد برنج کشت می شود و از این میزان ۶۰۰ هکتار به علت خسارات به اماکن روستایی و شهری حاشیه ارس تا اجرای زهکشی ممنوع شده افزود: مسوولان دستگاه های متولی باید با تمام ظرفیت از تصرفات غیرمجاز بستر و حریم رودخانه ها و جنگل ها پیشگیری کنند.
او با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی از کشاورزان ، مسوولان اداره های آب و محیط زیست خواست با همکاری بخشداران و دهیاران روستاها نسبت به جلوگیری از ریختن زباله های روستایی و ظروف سموم به کانال های آب اقدام کنند.
فرماندار پارس آباد در ادامه از خسارات بیش از هشت هزار هکتار ازمحصولات زراعی در بلایای طبیعی ، تگرگ ، طوفان و رعد و برق در پارس آباد خبرداد و بر لزوم کشت دوم ۱۵ هزار هکتار از اراضی این شهرستان تاکید کرد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرمانداری پارس آباد ، گلزاده دادستان عمومی و انقلاب پارس آباد نیز در این جلسه با بیان اینکه برای حفاظت از منابع آبی از تمام ظرفیت استفاده می کنیم گفت: با عاملان برداشت غیرمجاز از منابع آب برخورد می شود.
وی همچنین از رفع تصرف ۶۸ هکتار از حریم رودخانه ها در این شهرستان مرزی خبرداد.
پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE