۱۲:۲۰:۰۸ - یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
تقدیر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
انتشارات اختر – فعال ترین ناشر استان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از انتشارات اختر به عنوان فعال ترین ناشر استان در سال ۹۴ تقدیر کرد.

محمد محمدپور’ در بازدید از انتشارات ‘اختر’ که به همراه معاون فرهنگی اداره کل و چندتن از کارشناسان حوزه ی چاپ و نشر انجام شد، از فعالیت های فرهنگی این انتشارات به عنوان فعال ترین ناشر استان در سال ۹۴ تقدیر کرد.
وی در این بازدید، با تاکید بر نقش و جایگاه ویژه کتاب در توسعه فرهنگ، اظهار کرد: کتاب به عنوان زیربنای تمدن بشری، در مقوله ی فرهنگ و توسعه آن، نقشی کلیدی داشته و در عصری که دانش و فرهنگ در آن مهمترین بخش زندگی افراد را تشکیل می دهد، کتاب از بهترین وسایل ایجاد ارتباط و انتقال مفاهیم محسوب می شود.
محمدپور گفت: در دنیای کنونی در هر جامعه ای که قرار است توسعه ای اتفاق بیفتتد بدون شک، کتاب به عنوان یکی از اصلی ترین و تاثیرگذارترین عناصر مطرح می شود.
وی همچنین ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را زمینه ساز توسعه فرهنگی عنوان و تاکید کرد: خادمان کتاب در کل و ناشران به طور اخص که از اصلی ترین فعالان این حوزه محسوب می شوند رسالت خطیری بر عهده دارند و تجلیل و تقدیر از ناشران در واقع پاسداشت فرهنگ است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، با اشاره به اینکه در سال گذشته یکهزار و ۲۰۰ عنوان کتاب در سطح استان مجوز چاپ دریافت کرده اند، گفت: این رقم، رقم قابل تاملی است و با توجه به اینکه آذربایجان شرقی جزو پنج استان صاحب صلاحیت کشور در صدور مجوز نشر کتاب است، حمایت از اصحاب فرهنگ و قلم و نیز حمایت از کتبی که به زبان بومی تدوین و تالیف شده اند از رویکردهای اصلی این اداره کل محسوب می شود.
براساس این گزارش انتشارات اختر به مدیریت ‘صمد محمدی آسیابی’ در سال ۹۴ با ۱۲۲ عنوان کتاب جزو پنجاه ناشر برتر کشور و فعال ترین ناشر استان شناخته شد و انتشارات اوستا با ۱۱۰ عنوان، انتشارات آلتین با ۸۲ عنوان و انتشارات فروزش با ۷۲ عنوان کتاب در رده ی دوم تا چهارم نشر کتاب استان قرار گرفتند.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE