۱۴:۴۱:۱۲ - چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
رئیس دامپزشکی:
میادین فروش دام مراغه تعطیل شد
رئیس شبکه دامپزشکی مراغه گفت: میادین دام این شهرستان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری تب برفکی تعطیل شد.

علی پاشایی، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام با توجه به شیوع بیماری تب برفکی و به منظور کنترل و پیشگیری از این بیماری انجام شده و این میادین تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
وی، از دامداران این شهرستان خواست تا اطلاع ثانوی از خرید و فروش دام خودداری کرده و نکات بهداشتی در خصوص این بیماری را رعایت کنند.
رئیس شبکه دامپزشکی مراغه گفت: دامداران و روستائیان به منظور موفقیت در پیشگیری از این بیماری باید با گروه های واکسیناسیون دامپزشکی همکاری لازم را انجام دهند تا بتوان کنترل این بیماری را تثبیت کرد.
پاشائی، ادامه داد: در سال جاری ماموران این شبکه با همکاری بخش خصوصی ۱۳ هزار و ۵۷۱ راس گاو و گوساله و ۱۵۳ هزار و ۲۲۳ راس گوسفند و بز را علیه بیماری تب برفکی مایه کوبی کرده اند.
وی گفت: این اداره با همکاری نهادهای مرتبط اقدام به تعطیلی بازار هفتگی دام شیخ جان، دفن بهداشتی تلفات دامی، منع مصرف گوشت قرمز، برگزاری دوره های آموزشی برای بیش از ۴۰۰ نفر با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و جهاد کشاورزی و برگزاری آموزش های چهره به چهره به ۵۰۰ دامدار این شهرستان کرده است.
پاشائی، افزود: این طرح با استقبال خوب دامداران همراه بوده و با همکاری واکسیناتورهای بخش خصوصی همچنان در حال پیگیری و انجام است.
شهرستان مراغه با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۷ کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE