۱۲:۳۸:۵۰ - یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی عنوان کرد:
اجرای ۲۵ پروژه پژوهشی مرتبط با صنعت گاز در استان
مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی گفت: ۲۵ پروژه پژوهشی مرتبط با گاز با همکاری دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات پژوهشی استان و کشور در حال اجرا بوده و بیش از ۱۶ پایان نامه تخصصی دکتری و کارشناسی ارشد مورد حمایت قرار گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، ولی اله دینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان می‌باشد که در همین راستا شرکت گاز استان به عنوان قطب پژوهشی طراحی و ساخت تجهیزات گازرسانی در زمینه خودکفایی در تولید کالا و تجهیزات مورد نیاز و دستیابی به دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا در تولید اقلام مورد نیاز در سطح شرکت ملی گاز ایران در حال فعالیت می‌باشد و در حال حاضر تعداد ۱۱ پژوژه پژوهشی در این زمینه تعریف و در حال پیگیری است و یکی از مهمترین دستاوردهای این قطب پژوهشی در سال۹۴، طراحی و ساخت دستگاه Hot tapدر سایزهای ۴ تا ۱۲ اینچ برای اولین بار در سطح کشور بود.

وی از تعریف و اجرای ۱۴ پروژه پژوهشی کاربردی و توسعه‌ای دیگر در زمینه موضوعات مرتبط با صنعت گاز در سطح استان خبر داد و افزود: پروژه‌های موصوف به منظور رفع معضلات و مشکلات واحدهای عملیاتی، بهبود فرآیندها و وضعیت موجود و ارتقا سطح فن آوری مورد نیاز انجام می‌گیرد.

وی مجموع اعتبارات هزینه شده در حوزه پژوهش و فن آوری شرکت گاز استان در سال گذشته را بالغ بر چهار میلیارد و ۷۱۲ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: حمایت از پایان نامه‌های دوره های تحصیلات تکمیلی مرتبط با صنعت گاز و اقتصاد دانش بنیان یکی دیگر از اولویت‌های شرکت گاز استان است و بر همین اساس سال گذشته از ۱۶ موضوع در قالب پایان نامه های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مرتبط با صنعت گاز مورد حمایت قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گسترش تعاملات با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی علمی را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: برای تحقق این مهم و گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش و گسترش فعالیت های مربوطه از مرحله ارتباط با یکدیگر باید به سطح شراکت ارتقاء یابند.

وی شروع به کار ستاد توسعه فن آوری‌های نفت و گاز استان در منطقه ویژه علم و فن آوری ربع رسیدی تبریز با هدف شناخت توانمندی‌ها و پیشبرد و ارتقاء دانش و تجاری سازی در حوزه فن آوری‌های نفت و گاز را فرصت مناسبی برای ایجاد بستر و توسعه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی دانست و افزود: در این راه شرکت گاز استان با تمام توان آماده همکاری می‌باشد.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE