۱۱:۲۲:۰۹ - سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز
فضاهای سبز بازار تاریخی تبریز ساماندهی و ترمیم می شود
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز از ساماندهی و ترمیم فضاهای سبز موجود در بازار تاریخی تبریز خبر داد.

مهندس محمدحسین حسن زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: بازار بزرگ تبریز یکی از میراث های جهانی و یک اثر تاریخی محسوب می شود  که به ثبت جهانی رسیده و به عنوان بخشی از هویت و مدنیت شهر تبریز ، دارای بافت معماری انحصای و مختص خود است.

وی افزود: با توجه به همین موقعیت خاص و ویژه بازار ، لزوم ساماندهی وضعیت فضاهای سبز موجود در این بافت ثبت شده، بسیار ضروری است.

حسن زاده با اشاره به ماهیت این فضاهای سبز، تصریح کرد: کاروانسراهای بزرگی مثل سرای امیر، حاج سیدحسین جدید ، حاج میر ابوالحسن و… در بازار وجود دارد که اینها دارای درختان و فضای سبز قدیمی هستند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز ادامه داد: فضاهای سبز موجود در این بخش ها طی دهه های گذشته به دلیل عدم وجود متولی خاص، بدون هیچ گونه رسیدگی جدی و فقط با آبیاری رشد کرده اند که از همین رو نیاز به اصلاح و بازنگری اساسی در این بخش ها احسای می شود.

وی با اشاره به اینکه تا امروز هیچ اقدامی جهت ترمیم فضاهای سبز موجود در بازار تاریخی تبریز صورت نگرفته است، گفت: سعی داریم طی سال جاری بخش های فضای سبز بازار را حفاظت کرده و قسمتی از فضاهای سبز کاروانسراها را به درون بازار منتقل کنیم؛ به گونه ای که فضاهای موجود را در قالب گلکاری، هرس و سم پاشی و نگهداری کرده و توسعه دهیم.

حسن زاده با تاکید بر اهداف این اقدامات ، اظهار داشت: بدین ترتیب فضای سبز خوبی در شان بازار تبریز جهت استفاده شهروندان، میهمانان، گردشگران داخلی و خارجی، فراهم می شود.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز یادآور شد: به دلیل عمر طولانی درختان موجود در بازار تاریخی تبریز، سایه انداز های خوبی در حیاط ها ایجاد شده است.

وی افزود: طبعا به دلیل سایه اندازها نمی توان گلکاری هایی در این قسمت ها انجام داد ولی در قالب فلاور باکس ها در نقاط ممکن از بازار سعی داریم از گلکاری نیز استفاده کنیم.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE