۱۱:۴۱:۳۴ - چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
مدیرکل امور اجتماعی استانداری
وجود ۴۰۰ هزار فرد کم برخوردار در مناطق حاشیه نشین تبریز
مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی بر لزوم تشکیل انجمن حمایت از خانواده های زندانیان در استان تاکید کرد.

حسن استوارآذر در دومین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به گزارش عملکرد کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان گفت: در سال گذشته، شورای مبارزه با مواد مخدر استان با برگزاری ۹جلسه و تصویب و اجرای ۷۴ مصوبه به کار خود پایان داد.

وی در بخشی از سخنان خود خطاب به نصرتی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان از افزایش آمار افراد بازگشتی به چرخه اعتیاد انتقاد کرد و ادامه داد: انعقاد تفاهم نامه های دو جانبه و سه جانبه با اکثر سازمان ها و نهادها، تدوین نقشه خطرپذیری مدارس استان، عملیاتی نمودن هسته های کلیدی استان در بحث مبارزه با مواد مخدر، برگزاری نشست های تخصصی و کارگاه های مختلف آموزشی برای خانواده های معتادین و همچنین برای مدیران واحدهای صنعتی استان و .. از شاخص ترین عملکردهای کمیته فرهنگی و پیشگیری است.

به گفته وی برگزاری برنامه های مختلف با محوریت پیشگیری از افزایش مصرف مواد مخدر در جامعه در محیط های آموزشی ۴۰درصد، در محیط های کاری و کارگری ۷۰ درصد، در محیط های شهری و روستایی ۷۰ درصد ، کارگاه های آموزشی ۳۲ درصد،همایش های پیشگیری ۴ درصد و … در سال ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه تعداد افراد شرکت کننده در همایش های پیشگیری از مصرف مواد مخدر بیش از ۱۲ درصد در سال ۹۴ افزایش یافت عنوان کرد: جمعیت تحت پوشش برنامه های این کمیته نیز در همین بازه زمانی، ۷۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

استوارآذر در بخشی از سخنان خود به بیان چالش های فرهنگی استان در بحث پیشگیری از مصرف مواد مخدر پرداخت که از مهم ترین آن ها می توان به نبود برنامه در فضای مجازی در دو سطح ملی و استانی، عدم استفاده از ظرفیت کلینیک های ترک اعتیاد، مغفول ماندن زنان و بانوان در برنامه های پیشگیرانه اولیه، وجود بیش از ۴۰۰ هزار نفر کم برخودار در مناطق حاشیه نشین تبریز و … اشاره کرد.

تشکیل انجمن حمایت از خانواده های زندانیان ، اختصاص اعتبار لازم به دستگاه های مربوطه برای اجرای پروژه های پیشگیرانه، تخصیص اعتبارات پژوهشی مشخص و …از جمله پشنهادات وی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان بود.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE