۰:۳۲:۰۲ - سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
تبريز؛
اولین ابر درخت مصنوعی هوشمند در تبریز رونمایی شد
از اولین ابر درخت هوشمند مصنوعی که به همت دو دانشجو طراحی و ساخته شده بعداز ظهر امروز دوشنبه در دانشگاه پیام نور مرکز تبریز رونمایی شد.

این درخت مصنوعی کارکردی برابر با ۳۶۵ درخت طبیعی داشته و به لطف استفاده از سیستم پیشرفته فیلترینگ قادر است علاوه بر جذب۱۰۰درصد دی اکسید کربن هوا ۹۸ درصد آن را با اکیسژن تبدیل کند.

همچنین این درخت مصنوعی انرژی مورد نیاز خود را از پنل های خورشیدی جذب کرده و مازاد برق تولیدی خود را وارد سیستم های توزیع برق  شهری می کند.

این درخت مصنوعی بدنه ای به شکل درخت زیتون داشته و برگ های آن نیز شبیه برگ های درخت انجیر است.

پروژه ی ابر درخت مصنوعی هوشمند تاکنون موفق به کسب تاییدات علمی متعدد از مراکز علمی و نیز سازمان حفاظت از محیط زیست کشور شده است.

نمونه های خارجی این طرح صرفا دی اکسید کربن هوا را جذب کرده و توانایی تولید اکسیژن را ندارند.

پیمان محمودزاده دانشجوی مقطع کارشناسی شیمی محض دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی مرکز تبریز یکی ازمخترعان این طرح در خصوص ویژگی های طراحی این اختراع گفت: طراحی این درخت مصنوعی با استعانت از سوره ی شریفه ” تین ” صورت گرفته است.

امیر عباس مفید دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته ی حقوق بین الملل دانشگاه علامه مفید دیگر مخترع این طرح گفت:ابر درخت مصنوعی در مدت ۸ سال و با هزینه کرد ۱۳۰ میلیون تومانی طراحی و ساخته شده است.

طبق اظهار سازندگان این طرح کرده و هزینه ساخت این طرح در مرحله ی تجاری سازی حداکثر ۱۵ هزار دلار پیش بینی میشود که این مبلغ تنها یک دوم نمونه های خارجی  است.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE