۲۲:۴۰:۴۵ - یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
معاون استاندار آذربایجان شرقی:
وزیر کشور تا پایان سال ۹۵، دو روز در ماه در آذربایجان شرقی حضور می‌یابد
معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: با توجه به انتخاب آذربایجان شرقی به‌عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور، وزیر کشور تا پایان سال ۹۵ دو روز در ماه برای بررسی طرح‌های اقتصاد مقاومتی در آذربایجان شرقی حضور خواهد یافت

علی نواداد عصر امروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، نقش این کارگروه بسیار مؤثر است، اظهار داشت: باید جلسات ما خروجی مطلوب داشته باشد که بخش خصوصی نقش اصلی را در این زمینه ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه مبادی صادراتی اصلی استان، غیر از مرزهای همجوار است، خاطرنشان کرد: صادرات اصلی استان از مرزهای دورتری صورت می‌گیرد که باید برای کاهش قیمت تمام‌شده، زمینه استفاده از خطوط ریلی را بیش از گذشته فراهم کنیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی، با تذکر اینکه کشورهایی مثل آذربایجان، ترکیه و روسیه باید بیش از سایر کشورها برای مقصد صادرات آذربایجان شرقی مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: میز تجاری این ۳ کشور باید به‌زودی تعیین تکلیف شده و فعالیت خود را با قدرت دوباره از سر گیرند.

معاون پشتیبانی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی، هدف‌گذاری افزایش ۲ الی ۳ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی از استان را یادآور شد و گفت: دولت وظیفه دارد بستر مناسب را برای بخش خصوصی فراهم کند تا این اهداف محقق شود.

نواداد با تأکید بر “حمایت ما از بخش خصوصی برای حضور در خارج از کشور کم است”، ابراز داشت: حمایت‌های ما در برابر حمایت کشورهایی مثل ترکیه که از تجار خود برای صادرات انجام می‌دهد، بسیار ناچیز است و هدف ما در این جلسات، حمایت همه‌جانبه از بخش خصوصی است تا زمینه حضور آنان در خارج از کشور فراهم شود.

وی انتقادات بخش خصوصی از کارگو را برای صادرات، بجا دانست و افزود: این نوع حمایت دولت نمی‌تواند مؤثر باشد، چرا که با ظرفیت کم، اقدام به ارسال محموله‌های صادراتی نمی‌شود.

معاون پشتیبانی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی، با اعلام اینکه بازار روسیه با شرایط جدیدی که به وجود آمده، بازار بزرگی را در اختیار استان آذربایجان شرقی قرار داده است، تصریح کرد: توجیه اقتصادی صادرات به روسیه از آذربایجان شرقی بسیار بیشتر از خوزستان است و باید در این زمینه تمام توان را به کار بگیریم و پیشتاز سایر استان‌ها باشیم.

وی با اشاره به انتخاب آذربایجان شرقی به‌عنوان استان الگو در اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: این فرصت بسیار بزرگی برای استان است که وظیفه دولت و بخش خصوصی را در استان سنگین‌تر کرده تا با ارائه طرح‌های عملیاتی، در سایر استان‌ها نیز به مرحله اجرا در آید.

معاون استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: با توجه به انتخاب آذربایجان شرقی به‌عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور، وزیر کشور تا پایان سال ۹۵، دو روز در ماه برای بررسی طرح‌های اقتصاد مقاومتی در آذربایجان شرقی حضور خواهد یافت.

کانال تلگرام اوجا تبریز
داغ کن - کلوب دات کام اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در دنبالر اشتراک گذاری در فیس نما
CLOSE
CLOSE